Blogi / Eneseareng · mai 9, 2021

Julge unistada – Dare to dream!

Julge unistada! See on esimene samm imelise eluni.

Ma arvasin, et kõik inimesed unistavad ja see on loomulik osa elust. Arvasin, et probleem on lihtsalt selles, et me alati ei jõua tegudeni. Kuni ühel hetkel jõudsin enda elus kohta, kus ma ei tahtnud ja julgenud enam unistada, minu unistused tundusid võimatud.  Leidsin endale palju põnevaid tegevusi ja olin edukas oma tegemistes.  Huvitaval kombel tööl suutsin hoida oma suhtumist, et kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab ja julgustasin kõiki kastist välja mõtlema. Aga enda unistuste võimalikkusesse ei uskunud. Olin hõivatud argielu toimetustega ja elasin hetkes ega mõelnud, mida ma elult tegelikult tahan. Kui ma hakkasin mõtlema, mida tahan, siis peatasin oma mõtte ega julgenud unistada ja liikusin edasi igapäeva toimetuste juurde.

Mõni aeg hiljem hakkasin ise mõtlema, et kas ma olen tõesti olukorras, kus ma isegi unistada enam ei julge. See pole üldse minu moodi. Tabasin ka, et kõik põnevad tegemised, mis olin ette võtnud on küll toredad, aga mul puudub fookus ja siht, kuhu suunas ma liigun.

Ma olen juba noorest saati olnud sihikindel ja suhtumisega kui on tahe, siis on ka tee „If there’s a will, there’s a way“.  Mul puudus kogemus, mis siis saab, kui ei ole enam tahet, kui puudub julgus unistada. See kogemus on valus. Kui sa ei julge unistada, siis sa ei tea enam, mida sa tegelikult tahad. Kui sa ei tea, mida sa tahad, siis sa ei saa ka teada, kas sul läheb hästi või halvasti. Kui sa ei tea, kuhu tahad jõuda, sa ei tea kas oled kohale jõudnud. Sa lihtsalt teed midagi võibolla ka väga toredaid asju, aga tegevustel puudub tähenduslikkus. Varem või hiljem leiad siis ennast kohas, kus pole rahul olemasolevaga ja tahad muutust. Muutus ei sünni aga enne kui tahe muutuda on suurem kui tahe jääda mugavustsooni.

Sa tegelikult tead, mida Sa tahad! Isegi kui arvad, et sa ei tea, mida sa elult tahad või et Sul pole unistusi ja kirge enda elus, siis ma arvan, et tegelikult sa ikkagi südame põhjas tead, mis on see, mis teeb Sind õnnelikuks. Pead vaid julgema kuulata südame häält.

Miks me vahel kardame unistada?
Kas sellepärast, et kardame, et unistused on liiga suured ja ei lähe täide?
Kas sellepärast, et teame, et unistuse saavutamiseks on vaja ka tegutseda ja see nõuab pingutust.
Või hoopis, et mis siis saab kui päriselt hakkangi tegutsema ja saavutangi unistuse, kuidas elu siis muutub.
Või on Sul mõni muu põhjus, vabandus?

Kas sa tahad elada mugavustsoonis või nautida oma unistuste elu? Unistamine on esimene samm oma unistuste eluni. Milline on Sinu unistuste elu? Seda tead ainult Sina. Ja kui veel ei tea, siis võta endale aega ja julge unistada. Kui kõik tundub võimatu, siis mõtle, mis praegu on Sinu elus hästi, mille eest oled tänulik ja millised soovid, eesmärgid või unistused on juba Sinu elus läinud täide.

Mina olen tänulik kõigi unistuste eest, mis on juba läinud täide ning ka kõigi väljakutsete eest, mis on teinud mind tugevamaks ja targemaks.

Julge unistada! Oled väärt imelist elu!

Mõtle ja pane kirja

Milline oleks Sinu unistuste elu, kui kõik oleks võimalik?
Mida Sa teeksid kui teaksid, et sa mitte mingil juhul ei ebaõnnestu ja Sinu unistus läheb kindlasti täide?
Kirjelda, milline on Su elu ja kuidas end tunned kui Sa oleksid oma unistused juba saavutanud.

Lae alla ja prindi “Minu unistused tööleht”. Pane kirja oma unistused ja hoia neid nähtaval kohal.