Blogi / Eneseareng · august 27, 2022 0

Supervõime, mis on Sinu edu eelduseks

Mis on kõige tähtsam, et saaksid olla tulemuslik, edukas, õnnelik? Mida on vaja, et saavutada eesmärgid? Mis aitab Sul hoida fookust?

Sinu edu eelduseks on selgus.

Selgus…

  • Mis on Su väärtused, mis on Sulle oluline
  • Mis teeb sind õnnelikuks, mis annab Sulle energiat
  • Mis on Su tugevused ja nõrkused
  • Mida Sa tahad saavutada?

Mul on alati olnud suhtumine: kui on tahe, siis on ka tee, et seda saavutada. Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab. Kui sa ei tea mida teha, siis sa ei tea, mida tahad. Sa ei pea teadma lõpuni, kuidas saavutada suurt eesmärki, aga kui tead, mida tahad, siis tead vähemalt esimest sammu, mida pead tegema, et edasi liikuda.

Kui Sul on selgus, mis on Sulle oluline, siis sa tead, mida on vaja teha, siis sul on lihtsam hoida fookust. Sa tegutsed oma eesmärgi suunas ja tead, millele pead keskenduma ning millele pead ütlema ei. Selgus aitab Sul olla enesekindlam. Kui Sul on selgus, siis on Sul ka motivatsioon. Kui mõtled mõnikord, et Sul on motivatsioonipuudus, siis mõtle korra pikemalt, äkki Sul lihtsalt puudub täielik selgus mida tahad, või selgus kuidas seda saavutada.

Lisaks selgusele, mida tahad ja kuidas seda saavutada on väga oluline on ka, et Sul oleks kogu aeg selgus, kas sa teed edusamme oma eesmärkide suunas liikumises. Spordivõistlustel on tablood, mis näitavad punktiseisu, edetabelit, kes on juhtimas ja kes maha jäänud. Oluline on see, et sportlased teavad, mis on nende võistluse seis. Kas Sina tead, kas oled oma eesmärkidele lähemale liikumas või plaanidest maha jäänud? Kui tead, et oled mängu juhtimas on Sul energia, enesekindlus ja motivatsioon võiduka lõpuni pingutada. Kui vaatad skoori ja pole sellega rahul võid leida motivatsiooni, et anda ikkagi endast parim. Kuni lõpuvile pole vilistatud, on Sul veel võimalus.

Selgus pole seisund, milleni jõuad ja see on olemas ja jääbki nii. Reaalsuses laseme liiga paljudel asjadel, tegevustel ja inimestel ennast segadusse ajada. Samuti võivad ka meie enda tahtmised muutuda. Uusi mõtteid ja võimalusi on väga palju. Selguse otsimine on tulemuslike inimeste igapäevane harjumus ning supervõime, mis aitab olla edukas. See aitab teha teadlikumaid valikuid ning liikuda enesekindlamalt seatud eesmärkide suunas.

Selguse leidmine on iga inimese jaoks väga individuaalne ja ainult Sina ise tead, mis on Sulle oluline ja mida sa tegelikult tahad. Sa leiad selguse kui võtad aega iseenda jaoks ja küsid endalt, mis on Sulle päriselt oluline. Abiks võib olla ka coach, kes küsib küsimusi, mis panevad Sind sügavamalt mõtlema.

Võta aega igapäevaselt, et leida selgus, mis on sulle oluline ning pea ka arvestust, kas oled liikumas oma unistuste suunas. Kui Sul on selgus, siis leiad ka lahendused.