Blogi / Eneseareng / Juhtimine · september 24, 2023 0

Miks me langeme kiire elutempo lõksu ja kuidas sealt välja pääseda?

Kas tead, mida Sul on vaja teha oma eesmärkide saavutamiseks, kuid tunned, et jooksed nagu jooksulindil ja ei jõua kuhugi? Sa pole ainus. Isegi kõige sihikindlamad ja organiseeritumad meist võivad langeda pideva kiire elutempo lõksu, ajades taga mitte tegelikku, vaid näilist edu. On aeg sellest vabaneda ja suunata oma energia sinna, kus see tegelikult loeb. Oled valmis liikuma lõpututest tegevustest tulemusteni, millel on päriselt mõju? Alusta nüüd!

1. Lõpeta kogu aeg hõivatud olemise kultuuri ülistamine

Kes ütleb, et sa pead olema kogu aeg hõivatud, et olla hea juht? Unusta see jutt. Parimad juhid oskavad vajutada pausinuppu. Sinu väärtus ei ole seotud sellega, kui täis on sinu kalender.

2. FOMO? Pigem JOMO!

Kas Sul on Fear of Missing Out? Kuidas oleks hoopis Joy of Missing Out? Mitte iga põnev võimalus, mis koputab uksele, ei vääri sinu aega. Vali oma lahingud targalt.

3. Sa oled juba piisavalt hea!!!

See, et sa oled kogu aeg hõivatud, ei tee sind paremaks ja olulisemaks. Võta maha see superkangelase keep ja pea meeles, et oled suurepärane just sellisena nagu oled.

4. Sea piirid!!  Kui raske see EI ütlemine ikka on?

Kui sa ütled kõigele jah, siis valmistad end ette kokkuvarisemiseks.  Juhid ei ole uksematid. On okei öelda EI, tõsiselt. Delegeeri nagu boss.

5. Kell tiksub

Sinu aeg on väärtuslikum kui kuld. Ära lihtsalt kuluta seda, vaid investeeri. Võta vastutus oma ajakava üle ja planeeri oma kalendrisse natuke aega iseenda jaoks. Usu mind, see tuleb sulle dividendidena tagasi.

6. Elu ei ole sprint

Produktiivsus on äge, aga see pole Olümpia. Lõõgastu. On okei astuda samm tagasi ja hingata. Sinu heaolu on tõeline kuldmedal.

7. Edasilükkamine = salajane ajavaras

Asjade edasi lükkamine võib viia sind ülekoormuseni. Suru maha see ebamugav tunne, mis paneb sind asju edasi lükkama, tee need ära ja vabasta aega lõõgastumiseks. Sa oled seda väärt.

8. Ole eneseteadlik

Kui sa ei ole teadlik enda käitumismustritest ning mis on sulle päriselt oluline, siis juhid laeva ilma kompassita. Tea, et kogu aeg hõivatud olemine viib läbipõlemiseni. Tee teadlikke valikuid.

9. Ole oma ettevõtte töökultuuri muutja

Kas sa oled osa töökultuurist, mis väärtustab pidevat kiirustamist? Aeg on olukorda muuta! Ole see muutuste eestvedaja, kes edendab tervislikumat töökeskkonda.

10. Otsi toetust

Hõivatus on sageli plaaster, millega püütakse varjata sügavamaid probleeme. Kui oled ummikusse kinni jäänud, otsi tuge. Teraapia, coaching või lihtne vestlus sõbraga võib imet teha.

On aeg heita kõrvale see lakkamatu kiire elutempo ja võtta omaks juhtimisstiil, mis põhineb tasakaalul, enese eest hoolitsemisel ja vastupidavusel.