Eneseareng · jaanuar 4, 2023 0

7 praktikas testitud põhimõtet enesearenguks

Jagan Sinuga mõtteid, mis on aidanud mul olla edukas oma eesmärkide suunas liikumisel.

  1. Sea esmatähtis esikohale. Kui planeerid kõige olulisemad tegevused kõigepealt, siis jääb aega ka kõige muu jaoks. Oleme tulemuslikud kui teeme enda jaoks olulisi asju. Need annavad meile ka energiat teha ära kõik muu, mida peame tegema. Kui täidame oma päevad mitte nii oluliste jooksvate tegevustega, siis need võivad täita kogu meie aja ja kõige tähtsama jaoks ei jäägi aega.
  2. Keskendu Sellele, mida saad mõjutada. Lihtne öelda ja hästi teostatav kui kõik sujub nagu tahame, aga kui asjad ei lähe nagu me tahame on just kõige olulisem keskenduda sellele, mida saame ise teha. Kui keskendume sellele, mida saame mõjutada, siis meie mõjuring suureneb. Kui keskendume sellele, mida me ei saa ise mõjutada, siis me ei märka ka neid väikeseid asju, mida saame mõjutada.
  3. Usaldus toob välja meis parima. Kui on usaldus, siis asjad saavad tehtud kiiremini ja efektiivsemalt. Usaldus aitab meil näidata end parimast küljest. Kui meile usaldatakse midagi olulist, siis me ei taha ju teisi alt vedada. Kui tunneme, et meid usaldatakse, siis julgeme olla ka loovamad. Kui ise saad tunda usaldust ja selle mõju tulemuslikkusele, siis julged ka ise rohkem inimesi usaldada.
  4. Üks oskus, mille arendamisega peame ilmselt tegelema terve elu on kuulamise oskus. Et päriselt kuulata on abiks mõte: püüa esmalt mõista, alles seejärel olla mõistetud. Kui kuulame, et mõista teisi inimesi ja saame aru kui palju erinevaid võimalusi on maailma näha, siis see aitab leida win-win lahendusi igas olukorras.
  5. Alati on rohkem häid ideid kui suudame ära teha. Otsusta, millele keskendud ja tee see asi hästi ära. To-Do listi jääb alati midagi teha ükskõik kui produktiivsed me oleme. Lõpeta tööpäev õigel ajal.
  6. Kõige suurem takistus ajajuhtimisel ja produktiivsusel on halb tuju. Tee rohkem, mis teeb Sind õnnelikuks, siis oled ka tulemuslikum. Halva tujuga peab ikka väga tugeva distsipliiniga olema, et asjad tehtud saaks.
  7. Edu saavutamiseks on vaja luua endale toimivad süsteemid ja leida julgustavad inimesed.
    Tulemuslikkust toetavate harjumuste juurutamine võtab aega ja nõuab palju vaeva. Palju saavad meid aidata süsteemid ja tööriistad, mis aitavad meil edu saavutamist lihtsamaks teha. Kõige suurem on aga edu tõenäosus, kui oled oma eesmärkidest ka teistele rääkinud ja sul on toetavad sõbrad, coach, vastutuspartner.

Need on mõned mõtted ja põhimõtted, mis on aidanud mul olla tulemuslik. Loodan, et ka Sina said nendest inspiratsiooni ja julgustust.

Arengutreener
Daisy